Bekijk hier alle artikelen uit onze thema-maand: 'Oktober, maand van de ondersteunde communicatie'
20 resultaten
Pagina 1 van 4
Oktober: de maand van de ondersteunde communicatie
Door Redactie Stichting Milo 29 augustus 2023
Oktober OC-maand 2023: ‘Wat zeg JIJ?’
Wereldwijd is oktober dé maand van de ondersteunde communicatie (OC). We noemen dit ‘oktober OC-maand’.
Het doel van deze campagnemaand is om het bewustzijn van ondersteunende en alternatieve communicatie te vergroten en het publiek te informeren over de vele verschillende manieren waarop mensen communiceren met behulp van ondersteunde communicatie. Ook dit jaar besteedt Milo hier de hele maand oktober aandacht aan.
Het thema voor 2023 is:
‘Wat zeg JIJ?’
Deel je meest waardevolle OC-moment met ons!
Lees meer
Lees meer
Oktober OC-maand 2022: ‘Laat je horen’
Door Redactie Stichting Milo 3 november 2022
De opening van onze Oktober OC-maand 2022 werd opgeluisterd met ons eigen themalied; "Ga er maar vanuit". Een lied wat nog eens extra benadrukt dat iedereen van zich kan laten horen!
Luister en zing mee met ons lied
Lees meer
Lees meer
Hoe laat Saar van zich horen?
Door Redactie Stichting Milo 3 november 2022
Suzanne, de moeder van Saar vertelt, hoe zij baat heeft bij de inzet van verschillende vormen van communicatie. Zij laat ook weten hoe deze middelen naast elkaar ingezet kunnen worden.
“Door inzet van verschillende communicatie ondersteunde hulpmiddelen, creëer je ontwikkelingskansen.”
Lees meer
Lees meer
Hoe laat Lara van zich horen?
Door Redactie Stichting Milo 3 november 2022
Mirjam vertelt, als behandelaar OC, samen met Marieke, de moeder van Lara, hoe zij er samen voor zorgen dat Lara zich leert uiten. Hierdoor wordt Lara beter begrepen door haar omgeving.
“Je mening geven, kunnen vertellen wat je hebt meegemaakt, of juist iets héél anders willen zeggen. Zonder stem wordt het lastig en OC is dus onmisbaar.”
Lees meer
Lees meer
Hoe laat Liam van zich horen?
Door Redactie Stichting Milo 3 november 2022
Daphne vertelt, als moeder van Liam, hoe hij baat heeft bij de inzet van verschillende vormen en manieren van communicatie ondersteuning.
“OC is meer dan alleen een spraakvervanger. Het helpt je om de wereld om je heen beter te begrijpen.”
Lees meer
Lees meer
De moeder van Saar laat van zich horen!
Door beheerder 3 november 2022
Het inzetten van OC gaat altijd door! Daarom heeft Suzanne, de moeder van Saar, een belangrijke boodschap aan iedereen die thuis of in het werk te maken heeft met ondersteunde communicatie.
“Volhouden en doorzetten; dat is wat ik wil meegeven”.
Lees meer
Lees meer